Potężny rogogon węgierski z klocków LEGO

Lego Harry Potter 2022 – Hermiona to pokaźna kolekcja najnowszych zestawów klocków, które nawiązują do bestsellerowej serii autorstwa J.K. Rowling o młodym czarodzieju. LEGO “Harry Potter – rogogon węgierski” to znakomity zestaw nawiązujący do czwartej części serii, “Harry Potter i Czara Ognia”. Zaawansowany zestaw pozwala na zbudowanie wiernej kopii jednego z najgroźniejszych smoków.

Turniej Trójmagiczny w Hogwarcie

Po wakacjach Harry Potter wraca do szkoły, aby rozpocząć czwarty rok nauki. Tymczasem Albus Dumbledore ogłasza, że w tym roku w szkole odbędzie się wielkie Turniej Trójmagiczny. Weźmie w nim udział troje wylosowanych przez Czarę Ognia uczniów z trzech różnych szkół. Ku zdumieniu wszystkich okazuje się, że Czara wypluwa nazwisko czwartego uczestnika, a jest nim Harry Potter. Uczestnicy mają przed sobą trzy trudne i niebezpieczne zadania, a pierwszym z nich jest zdobycie złotego jaja chronionego przez smoka. Rogogon węgierski jest najgroźniejszym ze smokiem i nikogo nie dziwi, że to właśnie Harry musiał się z nim zmierzyć.

Imponująca konstrukcja nawiązująca do kultowej sceny

W zestawie klocków “Harry Potter – rogogon węgierski” znajduje się 671 elementów, z których można złożyć wierną kopię rogogona węgierskiego. Zachwycają tutaj jego nieregularne skrzydła, kolce na ogonie i grzbiecie, szpony i półprzezroczysty klocek imitujący ogień wydobywający się z paszczy. Tak, jak w Turnieju Trójmagicznym, u stóp smoka znajduje się złote jajo będące przepustką do drugiej konkurencji turniejowej. W zestawie nie mogło zabraknąć również minifigurki przedstawiającej Harry’ego Pottera na miotle, bo to właśnie latająca miotła pozwoliła mu wyjść obronną ręką z tego zadania. Bohater jest ubrany w czarną szatę szkolną i uzbrojony w różdżkę, którą w książce przywołał do siebie latającą Błyskawicę. Spektakularny popis spotkał się z wielkim entuzjazmem mieszkańców Gryffindoru. Sam rogogon znajduje się na efektownej podstawce, dzięki czemu może służyć nie tylko do zabawy i odtwarzania Turnieju Trójmagicznego, ale również stać się efektowną ozdobą pokoju małego fana.