Zbuduj własną Komnatę Albusa Dumbledore’a

LEGO Harry Potter 2022 to nowy rozdział w kategorii, która interesuje nie tylko miłośników konstruowania, ale również fanów bestsellerowej serii o młodym czarodzieju. Siedmiotomowa seria autorstwa J.K. Rowling doczekała się wspaniałych ekranizacji i milionów fanów na całym świecie. Nic dziwnego, że stała się również inspiracją dla miłośników Harry’ego Pottera. Od 2022 mogą oni zbudować własną Komnatę Albusa Dumbledore’a.

Nietuzinkowy nauczyciel i jego magiczna komnata

Harry Potter miał jedenaście lat, kiedy dowiedział się, że jest czarodziejem, a jego rodzice nie zginęli w wypadku samochodowym, tylko zostali zabici przez Lorda Voldemorta. Chłopiec jest o tyle wyjątkowy, że przeżył zaklęcie uśmiercające największego czarnoksiężnika wszech czasów, które pozostawiło po sobie tylko bliznę w kształcie błyskawicy na jego czole. Chłopiec zaczyna naukę w Szkole Magii i Czarodziejstwa, której dyrektorem jest potężny czarodziej i nauczyciel, Albus Dumbledore. Mag szybko staje się jego mentorem i przyjacielem. Na co dzień urzęduje w swoim magicznym gabinecie, w którym isza ruchome portrety poprzednich dyrektorów szkoły, a cała przestrzeń wypełniona jest magicznymi gadżetami. Właśnie to miejsce można zbudować od niedawna z klocków LEGO.

Imponująca dbałość o szczegóły

LEGO “Harry Potter – Komnata Dumbledore’a w Hogwarcie” składa się z 654 elementów oraz sześciu minifigurek. Przedstawiają one Harry’ego Pottera, Hermionę Granger, Profesora Dumbledore’a, Profesor McGonagall, Profesora Snape’a oraz Argusa Filcha. Jest to wystarczająca ilość postaci, aby odgrywać podczas zabawy wiele kultowych scen z różnych części serii. Na uwagę zasługuje jednak sama konstrukcja, po której widać, że dołożono wszelkich starań, aby zadowolić fanów czarodzieja. Klockowa komnata Dumbledore’a zwieńczona jest efektowną wieżą, a jej środek wypełniają przedmioty z nim kojarzone. Jest tutaj Myślodsiewnia do odprowadzania wspomnień i nadmiaru myśli, a także feniks Fawkes, który odegrał znaczącą rolę w drugiej części serii. Taka konstrukcja może zapewnić dzieciom wiele godzin świetnej zabawy i kreowania alternatywnych scenariuszy.